Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 21.06.2021
„Edmundki” po raz trzeci! (film)

18 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie odbyła się po raz trzeci uroczysta gala poświęcona patronowi szkoły „Edmundki”, na którą zaproszono m. in. starostę Pawła Cieślińskiego, przewodniczącego rady powiatu Michała Struzika, wójta gminy Sebastiana Cichockiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Dwukoły Jaromira Skrzypeckiego oraz proboszcza parafii w Iłowie-Osadzie ks. Jana Pazerę. Uczestników powitał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, który odegrał powitalny sygnał.

Pierwsza część uroczystości poświęcona była założycielowi i pierwszemu dyrektorowi Gimnazjum Mechaniczno-Kolejowego w Iłowie, ks. Edmundowi Domańskiemu, natomiast druga dotyczyła wręczenia okolicznościowej statuetki „Edmundek 2021”. Tegorocznym laureatem został jednostka organizacyjna Powiatu Działdowskiego: Starostwo Powiatowe w Działdowie.  Statuetkę przyjęli z rąk dyrektora szkoły Jacka Markiewicza przewodniczący rady powiatu Michał Struzik i przewodniczący zarządu powiatu starosta Paweł Cieśliński.

Dzięki funduszom Powiatu Działdowskiego, który jest organem prowadzącym szkołę, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Ks. Edmunda Domańskiego mogą uczyć się w nowoczesnej i świetnie wyposażonej w pomoce dydaktyczne  szkole z internatem i halą sportową.

Po uroczystej gali goście wraz z przedstawicielami klas leśnych zasadzili pamiątkową aleję lipową.

Galeria

Fot: ZSTiO w Iłowie-OsadzieDodał: Benedykt Perzyński