Kultura, edukacja, sport 26.02.2018
Etap powiatowy 23. Edycji Olimpiady z Wiedzy o Obronie Cywilnej

21 lutego br. w Zespole Szkół Zawodowych im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie odbył się etap powiatowy 23. Edycji Olimpiady z Wiedzy o Obronie Cywilnej dla uczniów szkół średnich.

Współorganizatorami konkursu byli: Powiat Działdowski/Starostwo Powiatowe w Działdowie, SP ZOZ w Działdowie , Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie, Komenda Powiatowa Policji w Działdowie, oraz działdowska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Do Olimpiady przystąpiło 6 drużyn ze szkół w Rybnie, w Lidzbarku, w Malinowie, w Iłowie-Osadzie i w Działdowie (dwie).

Uczestnicy olimpiady mieli do rozwiązania test zawierający 50 pytań, po którym trzy najlepsze drużyny otrzymały możliwość zmierzenia się w finale.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu, tak jak w roku ubiegłym, zajęła drużyna z lidzbarskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Drugie miejsce zajął iłowski Zespół Szkół Zawodowych im. ks. Edmunda Domańskiego zaś trzecie działdowski Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego.

Etap powiatowy 23. Edycji Olimpiady z Wiedzy o Obronie Cywilnej

Fundatorem nagród dla uczestników Olimpiady był Powiat Działdowski.

Fot: KPP w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński