Kultura, edukacja, sport 16.02.2023
Ferie, ferie – wszystko co miłe szybko się kończy

Pomimo że w naszym województwie uczniowie wrócili już do szkół, to w powiecie działdowskim wypoczywa młodzież z innych województw. Właśnie dla tej młodzieży, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”, objętej patronatem Starosty Działdowskiego, przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki palenia tytoniu i używania innych substancji psychoaktywnych oraz zachęcaliśmy do zdrowego stylu życia przez aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie.

Podczas zajęć młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli – specjalnych okularów, symulujących wpływ alkoholu i narkotyków na organizm człowieka uczniowie mieli możliwość sprawdzenia jak zmienia się odbiór rzeczywistości w trakcie zaburzonego odbierania bodźców. Na zakończenie uczestnikom wręczono książkę przedstawiającą historię powiatu działdowskiego w latach 1920-2022 autorstwa działdowskiego poety, eseisty i regionalisty Benedykta Zygfryda Perzyńskiego.

Zachęcamy do lektury i ponownego odwiedzenia naszego regionu.

Nadesłała: Anita Pszenna

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: PSSE DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński