Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 20.02.2023
Sukces uczennicy lidzbarskiego LO Martyny Pawelskiej w konkursie recytatorskim!

Konkurs recytatorski „Polska poezja XX i XXI wieku” stał się tradycyjną już formą otwarcia obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. W piątek 17 lutego 2023 roku już po raz ósmy w Auli Teatralnej spotkali się uczniowie aż kilkunastu szkół. Do Olsztyna przybyli młodzi artyści z Biskupca, Elbląga, Górowa Iławeckiego, Kętrzyna, Lidzbarka, Makowa Mazowieckiego, Mławy, Morąga, Nowego Miasta, Olsztyna, Ornety, Szczytna i Węgorzewa.

Jury w profesjonalnym składzie – dr Milena Gauer (aktorka olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, przewodnicząca jury) dr Magdalena Zaorska (UWM, specjalistka od emisji głosu i warsztatu teatralnego) i Barbara Raduszkiewicz (olsztyńska pieśniarka) – wysłuchało aż 32 prezentacji w dwóch kategoriach: recytacje i poezja śpiewana.

Martyna Pawelska, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego przy Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku, podopieczna polonistki Pauliny Sekity, zajęła w kategorii recytacje I miejsce, spotykając się z entuzjastyczną oceną Jury.

Gratulujemy!

nadesłała: Paulina Sekita

Galeria

Fot: LO LidzbarkDodał: Benedykt Perzyński