Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 23.02.2023
Uczennica lidzbarskiego LO z certyfikatem po konferencji „Tadeusz Czacki Model United Nations”

W dniach 3-5 lutego br. w Warszawie odbyła się konferencja „Tadeusz Czacki Model United Nations” zorganizowana przez XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Projekt skierowany był do młodzieży ze szkół średnich w wieku 15 – 19 lat, zaś samo wydarzenie opierało się na symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych i odbywło się w języku angielskim. Uczestnicy podzieleni byli na komitety, w ramach których debatowali o najważniejszych problemach współczesnego świata, m.in. o zmianach klimatu, kryzysach zbrojnych, prawach kobiet, energii jądrowej, problemach gospodarczych, traktowaniu więźniów.  Głównymi celami inicjatywy były:

  • wielotematyczna edukacja młodzieży dotycząca współpracy międzynarodowej, ochrony praw człowieka, równouprawnienia, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, ekonomii, polityki światowej,
  • dyskusja o problemach, z którymi mierzy  się współczesny świat,
  • doskonalenie umiejętności oratorskich i  argumentacyjnych,
  • rozwój w zakresie dyplomatycznej komunikacji w języku angielskim.

W wyżej wymienionym wydarzeniu uczestniczyła również uczennica LO w Lidzbarku Oliwia Drankowska, która reprezentowała Francję w komitecie UN Women (United Nations Commission on the Status of Women) i czynnie brała udział w debacie komitetów, co zostało potwierdzone certyfikatem.

Gratulujemy!

Uczennica lidzbarskiego LO z certyfikatem po konferencji „Tadeusz Czacki Model United Nations”

/zdjęcie główne przedstawia uczestniczkę wydarzenia/

Fot: LO LidzbarkDodał: Benedykt Perzyński