Społeczeństwo i środowisko 12.06.2018
Fundusze unijne na start i rozwój firmy będą zawsze!

Strategią unijną jest rozwijanie zwrotnych produktów finansowych. Pieniądze z pożyczek unijnych wracają i ponownie zasilają pulę do rozdysponowania. Nasze myślenie o pomocy unijnej musi ulec zmianie. Nie warto planować rozwoju firmy w oparciu o nadzieję na pozyskanie dotacji, lecz korzystać z tego co rynek ma nam do zaoferowania.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. od 15 lat wspiera pożyczkami firmy w swoim regionie. Powodzenie i zadowolenie przedsiębiorczych Wielkopolan jest zachętą by te działania implementować na terenie innych województw.

Pożyczka unijna dla przedsiębiorców z terenu województwa warmińsko-mazurskiego daje ogromne możliwości rozwoju firmy. Przedsiębiorca może sięgnąć nawet po milion złotych, nie angażując swoich środków w postaci wkładu własnego. Pożyczka jest udzielana na 96 miesięcy, ale można ją rozliczyć wcześniej bez dodatkowych opłat. Z  unijnej pożyczki można skorzystać nie mając historii kredytowej – jest to oferta także na start. Pieniądze oprocentowane od 0,47%(!) można przeznaczyć na wcześniej określone cele nierolnicze, inwestycyjne i obrotowe. Przedsiębiorca ma możliwość zawieszenia spłaty odsetek aż na 12 miesięcy. Z  tej karencji warto skorzystać na samym początku, kiedy firma się rozkręca, lub poza szczytem sezonu, czyli w okresie gdy firma nie przynosi większego zysku.

„Warto zapytać, a nawet zawnioskować, by tego dokonać, nawet nie trzeba mieć założonej działalności gospodarczej” – mówi Dyrektor Funduszu Pożyczkowego WARP Sp. z o.o. Tomasz Lewandowski. „Nasi pracownicy w sposób rzetelny udzielają informacji na temat oferty. Można  do nas zadzwonić, napisać, lub samemu poczytać. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej pozyczkadlatwojejfirmy.pl.”

Chcesz otworzyć sklep, warsztat, szkołę jeżyków obcych, salon fryzjerski, SPA, restaurację albo lodziarnię? A może firmę usługową?  Teraz możesz! Dzięki pożyczkom codziennie spełniają się marzenia o własnym biznesie. Daj sobie szansę.

Nadesłała: Agata Fierek-Dziurla