Kultura, edukacja, sport 12.06.2018
I Gminny Przegląd Krótkich Form Teatralnych w języku angielskim w Szkole Podstawowej  w Niechłoninie

24 maja br. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie został zorganizowany I Gminny Przegląd Krótkich Form Teatralnych w języku angielskim. W tegorocznym przeglądzie wzięły udział 4 szkoły z terenu Gminu Płośnica. Gościnnie wystąpili  uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Płośnicy, pokazując nam krótki spektakl o Smoku Wawelskim, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gródkach zaprezentowali widowni współczesną wersję przedstawienia pt.” Kopciuszek”, a młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach „Czerwonego Kapturka” w wersji dla gimnazjalistów. Młodzi aktorzy koła teatralnego z języka angielskiego z Niechłonina, czyli gospodarze imprezy, wystawili „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”.

Publiczność i aktorzy uczestniczyli w  żywej lekcji  języka angielskiego, a co najważniejsze, praca metodą projektu przyniosła wspaniałe rezultaty. Aktywność uczniów zaowocowała i podziwialiśmy przedstawienia na bardzo dobrym poziomie, wzbogacone scenografią, muzyką i efektami specjalnymi.

Pomysłodawcą I Gminnego Przeglądu Krótkich Form Teatralnych w języku angielskim była Milena Witka, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie.

Nadesłała: Zenona Rosłon

Fot: Zenona RosłonDodał: Benedykt Perzyński