Kultura, edukacja, sport 23.09.2020
Home run Mateusza Banacha ozdobą meczu Yankeesów z Piratami Władysławowo.

20 września 2020 roku Yankeesi Działdowo  rozegrali kolejne mecze w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu. Ich przeciwnikiem byli Piraci Władysławowo, wicemistrzowie BLB z 2019 r. Tym razem Yankeesi zagrali dobre mecze, mimo przegranej 6:9 i 6:10.

W pierwszym meczu Yankeesi rozpoczęli mocnym uderzeniem. Home runem za 3 pkt. popisał się Mateusz Banach, miotacz Yankeesów. Prowadzenie 4:1 zapowiadało dobry wynik z tak rutynowanym przeciwnikiem. Jednak baseballiści z Władysławowa rozpoczęli pogoń za zwycięstwem. Yankeesi po półrocznej przerwie i ciągle grający osłabionym składem zaczęli popełniać błędy w obronie co skrzętnie wykorzystali doświadczeni Piraci. Przegrana gospodarzy 6:9 daje nadzieje na dobre mecze w tej największej lidze w Polsce.

Drugi mecz miał podobny przebieg, jeśli chodzi o brak dokładności w grze obronnej baseballistów z Działdowa. Tym razem od prowadzenia 7:2 rozpoczęli Piraci po prostych błędach Yankeesów. Na „górce miotacza” zadebiutował  Radek Reluga, który pokazał, że ma duże możliwości i w kolejnych spotkaniach będzie silnym punktem drużyny, niemniej Piraci pokonali gospodarzy 10:6.

Ciągle czekamy na optymalny skład drużyny, ale wszystkie kluby bardzo wzmocniły się w porównaniu z rokiem ubiegłym. W szeregach drużyn BLB gra wielu zawodników zagranicznych co sprawia, że liga jest bardzo mocna. Już w najbliższą sobotę, 26 września, ponownie mecz z Piratami w ramach 1 ligi państwowej baseballu.

Skład Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Radosław Reluga, Bartłomiej Gajtkowski, Daniel Wójcik, Marcin Morawski, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Ricardo Santos, Daniel  Gruszczyński, Michał Cięszczyk, Karol Wityczyn. Trener: Zdzisław Ziółkowski.

Udział drużyny w rozgrywkach jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Miasto Działdowo i Powiatu Działdowskiego.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski