Kultura, edukacja, sport 25.09.2020
Tytuły wicemistrzów dla baseballistów Działdowa

24 września 2020 r., na boiskach przy ul. Świerkowej, odbył się finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS i zarazem Mistrzostwa Klubowe w baseballu. Zawody zakończyły się sukcesem baseballistów Szkoły Podstawowej Nr 2 /UKS ”Yankees” Działdowo/, którzy zdobyli tytuły wicemistrzowskie. W finale młodzi baseballiści działdowscy pokonali Zajączkowo Lub./UKS „Fryga”/ 12:7, Tylice /SSP/8:5, ale w walce o złoto ulegli Miłomłynowi /Lider/2:11.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Miłomłyn/Lider/
  2. SP 2 Działdowo/ Yankees/
  3. SSP Tylice
  4. SP Zajączkowo Lub. /Fryga/

W zespole działdowskiej „dwójki” połowę drużyny stanowią dziewczęta, które pomimo przerwy spowodowanej COViD 19, szybko nadrabiają zaległości. Zgłaszają się „nowe” zawodniczki i utworzenie zespołu softballowego jest bardzo możliwe.

Skład drużyny: Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Marta Sawicka, Kinga Zdunkiewicz, Milena Soćko, Julia Skibniewska, Karolina Chechłowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Filip Ważny, Adrian Domeradzki, Nikodem Borowski, Grzegorz Sieczczyński, Kacper Nowakowski. Opiekun: Bartłomiej Ozga, trener: Zdzisław Ziółkowski

Zawodniczki i zawodnicy otrzymali wspaniałe nagrody: puchary, medale, upominki ufundowane przez Zarząd Wojewódzki SZS, Gminę Miasto, Powiat Działdowski i  UKS”Yankees” Działdowo.

Organizatorami Mistrzostw był Zarząd Wojewódzki SZS, UKS „Yankees” Działdowo i SP 2 Działdowo.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski