Kultura, edukacja, sport 09.07.2024
II Powiatowy Wieczór z Poezją i Prozą. Tym razem w Lidzbarku!

7 lipca br. w lidzbarskim amfiteatrze nad Małym Jeziorkiem miał miejsce  drugi z tegorocznych Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą. Na to wydarzenia kulturalne wielbiciele słowa zostali zaproszeni przez  organizatorów: Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku. Środki finansowe na tę imprezę zapewnia Powiat Działdowski.

Bohaterami wieczoru byli: aktor Włodzimierz Matuszak oraz poetka z Lidzbarka, członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa Barbara Zbierajska.  Obecnych powitała prezes SDKS Renata Buczyńska wraz z Zygmuntem Mężykowskim reprezentującym M-GOK w Lidzbarku. Wśród publiczności obecna była m.in. radna powiatu Elżbieta Węglewska.

Ze sceny wiersze poetki wspaniale interpretował Włodzimierz Matuszak. Zaproponował nawet przeczytanie jednego z nich zarówno przez siebie, jak i przez Barbarę Zbierajską, aby pokazać, że ten sam utwór może być zupełnie inaczej zaprezentowany przez autora jak i przez jego odbiorcę. Aktor nie tylko czytał wiersze poetki z Lidzbarka, ale także nawiązał świetny kontakt z publicznością, zachęcając do ujawnienia się spośród obecnych osób piszących i zaproponował przeczytanie swoich utworów. Na ten apel zgłosiły się dwie osoby, które zaprezentowały swoje wiersze. Było to bardzo ciekawe urozmaicenie wieczoru. Ponadto spotkanie uatrakcyjniły występy wokalne Joanny Przyborowskiej i Marleny Komosińskiej. To poetyckie wydarzenie uzupełniała także wystawa zdjęć autorstwa członków grupy fotograficznej ISSO z Lidzbarka.

Wieczór odbywał się w pięknym plenerze, z jeziorem w tle i przyniósł wiele miłych wrażeń zarówno występującym, jak i publiczności.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia kobietę i mężczyznę siedzących za stołem na scenie/

Fot: Jadwiga Smółka, Ryszard Makszyński i Zygmunt MężykowskiDodał: Benedykt Perzyński