Kultura, edukacja, sport 03.11.2023
II WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR WACŁAWA WASIELI

W dniach 19-20 października br. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starym Dłutowie odbył się II Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Wacława Wasieli. Głównym organizatorem imprez była Fundacja im. Wacława Wasieli, a współorganizatorem Nowomiejski Klub Sportowy wraz ze Szkołą Podstawową w Starym Dłutowie. Honorowy Patronat, zarówno nad turniejem dziewcząt jak i chłopców, objął Starosta Działdowski. Oficjalnego otwarcia turniejów dokonali: dyrektor szkoły w Dłutowie Małgorzata Waleszkowska i wiceprezes Fundacji im. W. Wasieli Mirosław Urbanowski. Głos zabrali również zaproszeni goście: starosta Paweł Cieśliński, zastępca burmistrza Lidzbarka Janusz Bielecki oraz etatowy członek zarządu powiatu Janusz Kaczmarek. Panowie życzyli wszystkim uczestnikom rozgrywek gry fair play i jak najwięcej strzelonych bramek.

W turniejach wystąpiło po 6 zespołów. W kategorii dziewcząt zagrały piłkarki z SP Narzym, SP 1 Działdowo, SSP Tylice, SP Burkat, SP Zieluń i SP Dłutowo, zaś w turnieju chłopców uczestniczyły drużyny z SSP Tylice, SP Burkat, SP Zieluń, SP 2 Lidzbark, SP Koszelewy, SP Dłutowo. Mecze w obydwu kategoriach rozegrano systemem każdy z każdym raz 12 minut. W sumie odbyło się 30 spotkań. W turnieju dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Narzymia, która wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce w turnieju. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z SP 1 Działdowo, a podium zamknęły gospodynie turnieju SP Dłutowo. W rozgrywkach chłopców triumfowali piłkarze z SP 2 Lidzbark, druga lokata przypadła chłopcom z SSP Tylice, a  trzecia chłopcom z SP Zieluń.

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

I miejsce   – SP Narzym

II miejsce  – SP 1 Działdowo

III miejsce – SP Dłutowo

IV miejsce – SSP Tylice

V miejsce  – SP Zieluń

VI miejsce – SP Burkat

Królowa Strzelczyń: Lena Ogrodowczyk SP 1 Działdowo

Najlepsza Zawodniczka: Maja Napiórkowska SP Narzym

Najlepsza Bramkarka: Kinga Zdunek SP Dłutowo

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

I miejsce    – SP 2 Lidzbark

II miejsce   – SSP Tylice

III miejsce  – SP Zieluń

IV miejsce  – SP Dłutowo

V miejsce   – SP Koszelewy

VI miejsce  – SP Burkat

Król Strzelców: Adam Cybulski SP 2 Lidzbark

Najlepszy Zawodnik: Michał Karbowski SSP Tylice

Najlepszy Bramkarz: Jakub Szmyt SP Zieluń

Organizatorzy przyznali też wyróżnienia indywidualne zawodniczkom i zawodnikom w postaci statuetek i nagród rzeczowych, ufundowanych przez Fundację im. Wacława Wasieli oraz Starostwo Powiatowe w Działdowie. Pozostałe nagrody: puchary, medale, dyplomy drużynom grającym w turnieju wręczyli: dyrektor szkoły Małgorzata Waleszkowska, etatowy członek zarządu powiatu Janusz Kaczmarek oraz wiceprezes Fundacji Wacława Wasieli Mirosław Urbanowski wraz z nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Dłutowie Zbigniewem Cegiełka. Wszystkie zespoły dodatkowo otrzymały posiłek regeneracyjny w postaci ciepłej zupy, owoców i soku. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju: Robertowi Wasieli, Mirosławowi Urbanowskiemu oraz staroście Panu Pawłowi Cieślińskiemu. Podziękowania kierujemy także do nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły w Dłutowie oraz właścicieli sklepów w Dłutowie: Pawła Piątka i Michała Szacherskiego oraz Pawła Waleszkowskiego.

Turniej był współfinansowany z budżetu Powiatu Działdowskiego.

Nadesłała:  Dorota Olszewska

/zdjęcie główne przedstawia uczestników turnieju/

Fot: SP DłutowoDodał: Benedykt Perzyński