Kultura, edukacja, sport 31.10.2023
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Działdowskiego za rok szkolny 2022/2023

27 października br. odbyła się LVII Sesja Rady Powiatu Działdowskiego, w trakcie której przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Marek Wiśniewski podsumował wyniki Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Działdowskiego za rok szkolny 2022/2023.

Klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie – 5000 zł nagrody,

II miejsce Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie – 4000 zł nagrody,

III miejsce Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie – 3500 zł nagrody,

III miejsce Zespół Szkół w Malinowie – 3500 zł nagrody,

IV miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Działdowie – 3000 zł nagrody.

Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: Zespół Szkół w Rybnie i Zespół Szkół w Lidzbarku.

Rada Powiatu Działdowskiego doceniła również osiągnięcia:

Sławomira Marońskiego – kajakarstwo

Łukasza Schulza – lekkoatletyka

Jacka Szczepaniaka – szachy

Sylwetki oraz dokonania wyróżnionych przedstawił wiceprzewodniczący rady Grzegorz Kaszubski.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli dyrektorom szkół oraz wyróżnionym trenerom przewodniczący rady Michał Struzik, wiceprzewodniczący Grzegorz Kaszubski, starosta Paweł Cieśliński oraz przewodniczący PSZS Marek Wiśniewski.

BP

/zdjęcie główne przedstawia sześciu mężczyzn/

Fot: Mariusz GrabińskiDodał: Benedykt Perzyński