Kultura, edukacja, sport 26.06.2018
INAUGURACJA 6. EDYCJI POWIATOWYCH WIECZORÓW Z POEZJĄ

23 czerwca br. rozpoczęła się 6 edycja Powiatowych Wieczorów z Poezją, cyklu spotkań kulturalno–literackich, które finansuje Powiat Działdowski, a organizatorem jest Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, współpracująca w tym dniu z Miejskim Domem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie.

Pierwszy wieczór miał miejsce w  działdowskim Parku Honorowych Dawców Krwi. Wystąpił w nim aktor pochodzący z naszego miasta, Sławomir Grzymkowski. Towarzyszyła mu działdowska poetka Hanna Jolanta Wiśniewska, autorka kilkunastu zbiorków poezji, członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Spotkanie było okazją do zaprezentowania najnowszego tomiku jej wierszy pod tytułem „Rumian Moje Hipokrene”, które autorka przedstawiła wraz z zaproszonym gościem. Ponadto publiczność miała okazję wysłuchać wcześniejszych utworów H. J. Wiśniewskiej. Ich tematyka oscylowała wokół zmieniających się pór roku. Prezentacji wierszy towarzyszyły występy wokalne solistek z Miejskiego Domu Kultury oraz wystawa prac malarskich Hanny Iwanów. Obecny na spotkaniu wicestarosta Marian Brandt podziękował bohaterom wieczoru za promowanie lokalnych inicjatyw kulturalnych. Goście oraz wylosowana osoba z publiczności otrzymali również przygotowane na tę okazję pakiety gadżetów promujących nasz powiat.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: Elżbieta Zakrzewska, relacja filmowa: moje-dzialdowo.plDodał: Benedykt Perzyński