Internat przy ZS w Malinowie oficjalnie oddany do użytku

29 września br. został oddany do użytku po dwudziestoletniej przerwie internat przy Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie. Budynek został docieplony, a uczniowie mieszkają teraz w komfortowych, dwuosobowych pokojach z łazienkami i pięknym widokiem.

Inwestycja Powiatu Działdowskiego: Termomodernizacja budynku dydaktycznego przy Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WiM na lata 2014-2020 w wysokości 2 231 939,07 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 745 420,68 zł.

Przedmiotem projektu była głęboka kompleksowa termodernizacja energetyczna budynku ZS w Malinowie. Zakres prac objął między innymi docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wymianę okien i drzwi wejściowych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę instalacji grzewczych, montaż instalacji fotowoltaicznej.

Fot: Zdjęcia i materiał filmowy: Moje DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński