Uroczysty odbiór przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 542 w Działdowie

29 maja br. miał miejsce uroczysty odbiór przebudowy 1,67 km drogi wojewódzkiej nr 542. W odbiorze uczestniczyli m. in marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta Paweł Cieśliński, wicestarosta Marian Brandt, burmistrz Grzegorz Mrowiński, wójt Mirosław Zieliński oraz zaproszeni goście.

Zakres prac objął przebudowę 1,67 km drogi wojewódzkiej nr 542, budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 1,13 km, wzmocnienie nawierzchni oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej, sanitarnej i telekomunikacyjnej w Działdowie.

Inwestycja kosztowała 12,592 mln zł, z czego niemal 6,1 mln zł pochodziła ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zaś pozostałą część sfinansowały: Gmina Miasto Działdowo – 3,25 mln zł, Powiat Działdowski – 1,875 mln zł i Gmina Działdowo – 1,375 mln zl.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. a Brodnicy.

Fot: K. WrombelDodał: Benedykt Perzyński