Kultura, edukacja, sport 29.06.2021
IX EDYCJA POWIATOWYCH WIECZORÓW Z POEZJĄ. WIECZÓR PIERWSZY

Gwiazdą pierwszego w tym sezonie Powiatowego Wieczoru z Poezją była Magdalena Warzecha, aktorka teatralna, telewizyjna oraz dubbingową. U jej boku wystąpiła Bogumiła Stachowiak, poetka, kronikarka, długoletnia członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Wieczór miał miejsce na dziedzińcu zamkowym w dniu 27 czerwca 2021 roku. Organizatorem pierwszego wieczoru tej cyklicznej imprezy literackiej było Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa wespół z Miejskim Domem Kultury, Muzeum Pogranicza, Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie.  Spotkanie było jednocześnie promocją najnowszego tomiku poezji Bogumiły Stachowiak, zatytułowanego „… z zakamarków pamięci”, którego wydawcą jest Wójt Gminy Działdowo oraz Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa.

Wieczór rozpoczęła prezes SDKS Renata Buczyńska, która po przywitaniu gości, w tym radnych powiatu działdowskiego: Dariusza Frejnika i Witolda Ostrowskiego oraz licznie zebraną publiczność, oddała głos bohaterkom wieczoru. Magdalena Warzecha w niezwykle wzruszający, a jednocześnie refleksyjny sposób zaprezentowała wiersze Bogumily Stachowiak. Między obiema paniami nawiązała się wyraźna nić porozumienia i sympatii. Prezentację wierszy wzbogacał występ wokalny Marty Wiadrowskiej. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjacielskiej  atmosferze. Była to prawdziwa uczta duchowa i wspaniale spędzony czas.

Zadanie to jest finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Patronami medialnymi spotkania byli: portal moje-dzialdowo.pl oraz Radio 7.

Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia dwie siedzące przed publicznością kobiety/

Fot: Jadwiga Smółka i Dariusz BuczyńskiDodał: Benedykt Perzyński