Kultura, edukacja, sport 18.03.2019
IX Powiatowy Konkurs Mistrz Języka Polskiego już za nami!

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Konkurs Mistrz Języka Polskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Starosta Działdowski, Burmistrz Działdowa oraz Przewodniczący Rady Języka Polskiego.

W przeprowadzeniu konkursu wsparły nas: pani Justyna Lytvyn – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która pełniła funkcję przewodniczącej komisji konkursowej  oraz pani Elżbieta Zakrzewska – przedstawicielka Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.

W tym roku  w konkursie uczestniczyło prawie 50 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Oto nasi zwycięzcy.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Igor Anuszewski – LO im. Stefana Żeromskiego w Działdowie

II miejsce – Emilia Kornelska – LO im. Jana Pawła II w Działdowie

III miejsce – Julia Roch – LO im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku

W kategorii gimnazjów:

I miejsce – Marta Chojnacka – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie

II miejsce – Zuzanna Karczewska  – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi  w Działdowie

III miejsce – Aleksander Krajewski – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Lena Zarębska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi  w Działdowie

II miejsce – Rafał Wiesiołek  – Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie

III miejsce – Kacper Kopeć – Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie