Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 15.03.2019
„Rozmowy o pięknie i guście w sztuce” w lidzbarskim LO

14 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku gościliśmy akwarelistę Karola Afeltowicza i przygotowaliśmy wystawę jego prac malarskich. Spotkanie było programowo związane z lekcją wiedzy o kulturze, ale oprócz wartości dydaktycznych rozwijało także potencjał artystyczny naszych uczniów, ich kreatywność, zwracało uwagę na problem wolności twórczej i ocenę sztuki.

Galeria

Pan Karol Afeltowicz w niezwykle twórczy, a le i w odbiorze przystępny sposób, spontanicznie i z humorem prowadził rozmowę z uczniami o niuansach sztuki i osobistych fascynacjach, które znalazły odbicie w akwarelach i olejach prezentujących uroki m.in. Lidzbarka, Berlina, Jerozolimy i Wenecji. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mogli również zaprezentować swoje prace, które poddane zostały merytorycznej ocenie, zaś jeden z uczniów „na żywo” pracował przy mistrzu.

Galeria

Wystawa jest dostępna do 20 marca br. nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców. Organizatorzy wystawy dziękują panu Karolowi za żywy kontakt z młodzieżą i spontaniczność, która przełamała dystans, pozwalając w ten sposób na swobodne obcowanie ze sztuką.

Galeria

Nadesłała: Anna Ambrochowicz

Fot: LO LidzbarkDodał: Benedykt Perzyński