Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 01.12.2017

Dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, Jan Marciniak i Karol Bejgert, awansowali do etapu rejonowego XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Zadanie jakie każdy z chłopców miał do wykonaniu w tym etapie było zorganizowanie wydarzenia sportowego dla społeczności szkolnej. Janek i Karol musieli określić cel swoich zmagań sportowych, opisać ich przebieg oraz dokonać ewaluacji.

Janek Marciniak to były tenisista stołowy działdowskiego Dekorglassu, aktualnie reprezentuje szkołę w grach zespołowych. Jest członkiem drużyny siatkarskiej i koszykarskiej. W związku z tym, iż Janek uwielbia sporty drużynowe, postanowił zorganizować dla uczniów klas IV zawody w zbijaka. Celem turnieju było nie samo zwycięstwo, ale udział w zawodach, a także popularyzacja tej jakże interesującej i dynamicznej gry. Trzy klasy IV uczestniczyły w zmaganiach i rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Zwycięzcami okazała się klasa IV b.

Karol Bejgert od najmłodszych lat uczestniczy w zajęciach taekwondo i tym sportem się pasjonuje. Jest przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. W ramach etapu rejonowego XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia postanowił zorganizować dla uczniów klasy I b zawody taekwondo – mianowicie walki na piankowe makarony. Celem turnieju była popularyzacja tej  nietypowej dyscypliny i kształtowanie od najmłodszych lat postawy fair play.

Oba wydarzenia zostały przez chłopców udokumentowane, opisane i wysłane do oceny. Czekamy z niecierpliwością na rezultaty.

nadesłał: Kamil Chrzanowski

Galeria

Dodał: Benedykt Perzyński