Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 29.06.2018
Kolejny triumf Yankees Działdowo!

Yankeesi nadal bez porażki w 1 lidze. 24 czerwca br., na swoim boisku pokonali Demony Miejska Górka 22:3 i 5:4. W pierwszym meczu, mając zdecydowaną przewagę, „popisywali się „dalekimi odbiciami, a Kamil Olichwier pierwszym w „życiu” Grand Slamem /wybicie home run za 4 pkt/. W drugim meczu Yankeesi kontrolowali grę, a miotacze Mateusz Banach, Łukasz Przybułek i Paweł Karbowski nie „pozwolili” przeciwnikom na pokonanie działdowskiej drużyny. Cały zespół zasłużył na najwyższą notę za bardzo dobrą grę z zespołem, który wyraźnie wzmocnił się w trakcie rozgrywek. Działdowianie z 9 zwycięstwami pewnie przewodzą 1 lidze i wielkimi krokami zmierzają do Extraligi, którą musieli opuścić z powodu niedostosowania boiska do gry w najwyższej lidze. Mamy nadzieję, że w końcu znajdą się środki na „naprawę boiska”. Jest to jedyne boisko do gry w baseball we Wschodniej  Polsce. Na tym boisku noszącym nazwę „ Al. Koproski Stadium”, w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu rozegrano w ciągu 3 ostatnich miesięcy 20 spotkań z udziałem drużyn z Wrocławia, Katowic, Władysławowa, Lublina, Białegostoku, Warszawy, Miejskiej Górki oraz Półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Województwa i turnieje ogólnopolskie. Teraz przerwa wakacyjna i pod koniec sierpnia mecze decydujące w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. Gratulacje dla zawodników, trenerów za grę i podziękowania za przygotowanie boisk do rozgrywania spotkań.

Galeria

Wyniki 1 liga:

Yankees Działdowo – Demony Miejska Górka 22:3

Demony Miejska Górka – Yankees Działdowo 4:5

Skład Yankees Działdowo: Kamil Olichwier, Maciej Lipiński, Mateusz Banach, Mateusz Przybułek, Łukasz Przybułek, Daniel Gruszczyński, Paweł Karbowski, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, Bartosz Gajtkowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski. Trenerzy: Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski.

Bałtycka Liga Baseballu

Yankeesi Działdowo w Bałtyckiej Lidze mieli przerwę, a mecze w Działdowie rozgrywali rywale. 23 czerwca mecze na szczycie pomiędzy liderem Ravens Lublin i Piratami Władysławowo zakończyły się podziałem punktów: 1:13 i 12:0. Pierwsza porażka lidera i faworyta BLB była niespodzianką. W trzecim meczu lublinian z Lisami Białystok niespodzianki nie było. Kruki z Lublina nadal przewodzą w BLB, ale mają przed sobą jeszcze mecze, m.in. z Yankeesami Działdowo. Zespół działdowski jest na podium, ale rozegrał mniej spotkań niż prowadzące ekipy.

Wyniki :

Ravens Lublin – Piraci Władysławowo 1:13  i  12:0

Ravens Lublin – Lisy Białystok  17:0

Udział Yankees Działdowo w 1 lidze dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskie.

Galeria

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński