Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 29.06.2018
„POZNAJEMY KRAJE NIEMIECKOJĘZYCZNE”

8 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie odbyła się IV debata „Poznajemy kraje niemieckojęzyczne”. Swoją obecnością zaszczycili nas tym razem uczniowie klas VII czterech szkół z powiatu działdowskiego: Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie, Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody Polskiej w Klęczkowie oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze. W debacie uczestniczył oczywiście gospodarz uroczystości – klasa VII „a” Oddział Dwujęzyczny. Głównym partnerem przedsięwzięcia był dyrektor British House w Działdowie Piotr Dembiński, Wydawnictwo Nowa Era oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie Michał Struzik. W organizację uroczystości włączyli się aktywnie rodzice klasy VII „a”, a także nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Debata przebiegła w miłej atmosferze, była to „prawdziwa uczta dla duszy i dla ciała”. W podniosłą atmosferę zdrowej rywalizacji uczniów wprowadził nas występ chóru Our Voice pod dyrekcją Danuty Czeczot. Muzyczną oprawą były utwory we wspaniałym wykonaniu uczniów klasy VII „a” naszej szkoły: Mateusza Boduły, Jakuba Pająka oraz Filipa Sójki. W czasie przerwy mogliśmy skosztować potrawy i wypieki z krajów niemieckojęzycznych.

Galeria

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania, wykazując się swoją wiedzą o krajach niemieckojęzycznych oraz umiejętnościami z języka niemieckiego. Uwieńczeniem spotkania były nagrody dla wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich sponsorów, dzięki którym mogliśmy świetnie się bawić i promować język niemiecki wśród młodzieży. Do zobaczenia za rok.

Galeria

Nadesłała: Barbara Hartfelder

Fot: Barbara HartfelderDodał: Benedykt Perzyński