Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 19.04.2018
LIDZBARSKIE LO NAJLEPSZE!

18 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie odbył się zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Działdowie finał powiatowy Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018, który pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Galeria

Zaproszonych gości, czyli kierownika Ruchu Drogowego Mariusza Szybickiego, asystentkę ds. Nieletnich i Patologii Katarzynę Rogozińską, przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie Jarosława Bojarowicza, opiekuna Powiatowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Działdowie Dariusza Piotrowicza i oczywiście drużyny i ich opiekunów, serdecznie powitał wicestarosta Marian Brandt.

Galeria

W turnieju wzięło udział siedem drużyn z naszego powiatu: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie, Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie, Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, Zespół Szkół Zawodowych im. Ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie–Osadzie, Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku oraz Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie. Każda z drużyn składała się z trzech reprezentantów. Uczniowie zmagali się w takich konkurencjach jak: test z wiedzy dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, sprawdzian praktyczny z zasad udzielania pomocy przedmedycznej i przejazd na czas po torze skuterem motorowym.

Galeria

Klasyfikacja:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku,

II miejsce – Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie,

III miejsce – Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Należy dodać, że zwycięska drużyna, czyli uczniowie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku, będzie reprezentowała powiat działdowski w Finale Wojewódzkim Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018, który odbędzie się dn. 25 maja br. o godz. 10:00 w  Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie.

Galeria

W przygotowaniu turnieju wspomógł czynnie organizatorów właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców Krzysztof Kowalski, dzięki któremu można było w sposób profesjonalny przeprowadzić konkurencję z jazdy skuterem motorowerowym po torze na czas. Organizację Turnieju wsparła również pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie Aleksandra Machałowska, która nadzorowała wykonanie zadań z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Serdecznie dziękujemy!

Fot: Piotr UtrataDodał: Benedykt Perzyński