Kultura, edukacja, sport 23.04.2018
Świetna gra młodych piłkarek z Uzdowa!

W dn. 19-20 kwietnia br. rozegrany został boiskach Stadionu Miejskiego przy ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie finał wojewódzki turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w trakcie którego zostały wyłonione najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Z naszego powiatu taką szansę miało aż 6 zespołów (dziewczęta i chłopcy): UKS Poncio 2010 z Lidzbarka (2), UKS Orlik z Burkatu (1), SP3 z Działdowa (1), SP z Uzdowa (1) i SP w Rybnie (1), ale tylko jeden zespół odniósł znaczący sukces. Otóż w  kategorii U-8 najlepsze okazały się dziewczynki reprezentujące Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Uzdowie. Niestety, z uwagi na regulamin turnieju, zwycięzcy z tej kategorii wiekowej nie uczestniczą w finale ogólnopolskim.

Skład zwyciężczyń:

Wiktoria Bukowska, Kinga Deptuła, Lena Kusik, Amelia Radzanowska, Alicja Sieńska, Magdalena Sztuba, Lena Szymańska, Aleksandra Wrombel, Sylwia Zakrzewska. Opiekun: Kinga Bruździak.

Królowa Strzelczyń – Wiktoria Bukowska

1. SP 1 Ostróda,
  2. Legia-Bart Bartoszyce,
  3. SP 1 Pisz.

Zwycięzcy z kategorii U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, odbędzie się w dn. 29 kwietnia – 2 maja br. na PGE Narodowym.

Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegóły finału wojewódzkiego na stronie internetowej:

Fot: dropbox.comDodał: Benedykt Perzyński