Kultura, edukacja, sport 23.04.2018
TEATRALNE GRAND PRIX DLA „WESOŁEJ GROMADKI” Z SP W BURKACIE

13 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Gorskiego w Burkacie odbył się VIII Przegląd Grup Teatralnych o Puchar Wójta Gminy Działdowo. Uczestnikami przeglądu były grupy teatralne rywalizujące w dwóch kategoriach:

klasy I-III:

„Przyjaciele Pinokia” ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Frelichowskiego w Turzy Wielkiej z przedstawieniem pt. „Nieznane Przygody Pinokia”;

„Ekogrupa” ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody w Klęczkowie z przedstawieniem pt. „Zwierzaki-futrzaki”;

„Wesoła gromadka” ze Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Burkacie z przedstawieniem pt. „Bajkowy ambaras”.

klasy IV-VI

„Śmiechożercy” ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Uzdowie  z przedstawieniem pt. „Kapturek szuka księcia”;

„Klub Czerwonego Kapturka” ze Szkoły Podstawowej im.K. Górskiego w Burkacie z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

W komisji konkursowej zasiedli: Bogumiła Stachowiak, Aleksandra Kowalska i Benedykt Perzyński. Po burzliwej naradzie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców przeglądu:

I miejsce w kategorii szkół podstawowych klas I-III zajęła „Wesoła gromadka” ze Szkoły Podstawowej w Burkacie.
II miejsce w tej kategorii zajęła „Ekogrupa” ze Szkoły Podstawowej w Kleczkowie.

III miejsce w kategorii szkół podstawowych klas I-III zajęła grupa teatralna „Przyjaciele Pinokia” ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej.

I miejsce w kategorii klas IV-VII jury przyznało grupie teatralnej „Śmiechożercy” ze Szkoły Podstawowej w Uzdowie.

II miejsce zajął „Klub Czerwonego Kapturka” ze Szkoły Podstawowej w Burkacie.

Grand Prix przeglądu otrzymała grupa teatralna „Wesoła gromadka” ze Szkoły Podstawowej w Burkacie.
Dyrektor szkoły Małgorzata Lorkowska serdecznie podziękowała Przyjaciołom Przeglądu Grup Teatralnych, Bogumile Stachowiak, Benedyktowi Perzyńskiemu, Aleksandrze Kowalskiej, sołtysowi wsi Burkat Krystynie Wasiak, wójtowi Gminy Działdowo Pawłowi Cieślińskiemu oraz kierownikowi Referatu Oświaty Kultury i Zdrowia Danucie Smereczyńskiej. Podziękowania otrzymali również opiekunowie wszystkich grup teatralnych, uczestnicy i ich rodzice za ogrom pracy włożony w przygotowanie przedstawień teatralnych.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Nadesłał: Grzegorz Efczyński

Fot: SP BurkatDodał: Benedykt Perzyński