Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 23.04.2018
„Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie ”

19 kwietnia br. w Przedszkolu nr 1 w Działdowie odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie”. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy najmłodszych przedstawicieli społeczności powiatu działdowskiego na temat ekologii i zdrowego stylu życia. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań przez zespoły dwuosobowe reprezentujące poszczególne przedszkola z powiatu działdowskiego oraz odpowiadaniu na pytania konkursowe. Wiedza na temat zdrowia i ochrony przyrody jest bardzo ważnym elementem w edukacji najmłodszych dzieci. Wpajanie właściwych zasad postępowania od najmłodszych lat jest również podstawą bezpieczeństwa społecznego. Konkurs „Żyj bezpiecznie, zdrowo i ekologicznie ” pozwala sprawdzić na ile dzieci przyswoiły sobie przekazaną im wiedzę w tym zakresie i uczy zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy konkursu wspaniale spisali się, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Galeria

Pierwsze miejsce zdobył zespół z Przedszkola  nr 1 w Działdowie, drugie – zespół z Przedszkola nr 4 w Działdowie, zaś trzecie  – zespół z Przedszkola u Misia w Działdowie.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, wśród których były również kamizelki odblaskowe uzyskane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Działdowie.

Informacja nadesłana przez KPP Działdowo

Fot: KPP DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński