Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 20.03.2023
Martyna Pawelska z Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku finalistką etapu centralnego IX Olimpiady Wiedzy o Mediach!

Martyna Pawelska z klasy 3 a Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego  w Lidzbarku jest finalistką etapu centralnego IX Olimpiady Wiedzy o Mediach. Uczennica lidzbarskiego liceum, uzyskując 17 marca 2023 roku tytuł, znalazła się w elitarnym gronie i już otrzymała indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach oraz  cenne nagrody rzeczowe.

„Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest inicjatywa zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej.” – tak opisuje olimpiadę sam organizator – Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. OWM to konkurs interdyscyplinarny i niezwykle trudny. Obejmuje zagadnienia zarówno z zakresu medioznawstwa, dziennikarstwa, językoznawstwa, historii jak i prasoznawstwa, prawodawstwa, technologii telekomunikacyjnej oraz informatycznej i wielu innych dziedzin.

Gratulujemy Martynie z całego serca i cieszymy się jej w pełni zasłużonym sukcesem,  który jest ukoronowaniem trudnej i sumiennej pracy!

Nadesłała: Paulina Sekita

Martyna Pawelska z Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku finalistką etapu centralnego IX Olimpiady Wiedzy o Mediach!

/zdjęcie główne przedstawia młodą dziewczynę/

Fot: LO LidzbarkDodał: Benedykt Perzyński