Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 22.03.2023
Poznaj Polskę z PKP Intercity – zaproszenie do udziału w konkursie

Poznaj Polskę z PKP Intercity to konkurs zorganizowany przez Organizatorem PKP Intercity S.A. z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do odkrywania bogactwa przyrodniczego i kulturowego naszego kraju, jak również promowanie kolei jako bezpiecznego i najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego. Tym samym organizatorzy konkursu chcą zachęcić szkoły do wybierania pociągu jako środka transportu na szkolne wycieczki po Polsce.

Do udziału w konkursie zaproszone są drużyny uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych  wraz z opiekunami. Liczebność grupy powinna wynosić od 7 do 35 uczniów. Zadanie konkursowe polega na kreatywnym przedstawieniu miejsca, do którego uczniowie chcieliby wybrać się na wycieczkę szkolną pociągiem PKP Intercity. Praca może mieć formę filmu lub kompozycji muzycznej lub pracy multimedialnej.

Konkurs będzie prowadzony w dwóch etapach. W pierwszym komisja wyłoni 10 prac, które zakwalifikują się do kolejnego etapu. Najlepsze prace zostaną następnie wyłonione w głosowaniu. Zgłoszenia można przekazywać za pośrednictwem wypełnionego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie konkursu do 8 kwietnia br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – bilety grupowe, gadżety i nagrody pieniężne.

Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie:

https://konkurspoznajpolske.pl/site/index

 

Dodał: Benedykt Perzyński