Kultura, edukacja, sport 11.01.2018
Mistrzostwa szkoły z okazji jej 60-lecia istnienia

W roku 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie obchodzi 60-lecie istnienia. W związku z okrągłą rocznicą, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego i za zgodą dyrekcji szkoły, w hali sportowej co miesiąc odbywać się będą imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży.

Pierwszymi zmaganiami były Mistrzostwa Szkoły klas I we współzawodnictwie sportowym. Udział w zawodach wzięły trzy klasy pierwsze i rywalizowały w 8 konkurencjach sprawnościowych. Po wszystkich emocjonujących zabawach wyniki przedstawiały się następująco: klasa I a – 18 pkt., klasa I b – 18 pkt., klasa I c  – 16 pkt. Z związku z tym nauczyciele prowadzący zawody, p. Alina Tabaka i p. Kamil Chrzanowski, zarządzili dodatkową konkurencję, która miała wyłonić najsprawniejszą klasę. Ostatnia zabawa dostarczyła równie wiele emocji, co wcześniejsze i wyłoniła najlepszych. Zwycięzcami okazała się klasa I a, której wychowawcą jest p. Ewelina Suwińska. Drugie miejsce zajęła klasa I b (wychowawca p. Kinga Chimkowska), a na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa I c  z wychowawcą p. Malwiną Reszką. Wszystkie klasy otrzymały z rąk dyrektora szkoły p. Michała Struzika pamiątkowe puchary i dyplomy, a także ufundowane przez Radę Rodziców łakocie.

Ogromne gratulacje należą się wszystkim dzieciom uczestniczącym w zawodach, natomiast podziękowania dla wychowawców klas, którzy przygotowali swoje pociech do zmagań.

Kolejnymi zawodami z okazji 60-lecia szkoły będzie turniej koszykówki dziewcząt rocznik 2003. Zmagania odbędą się w lutym.

Nadesłał: Kamil Chrzanowski