Kultura, edukacja, sport 18.04.2023
Mistrzowie ortografii z Gminy Płośnica

14 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o Puchar Wójta Gminy Płośnica – Krzysztofa Groblewskiego. Komisja oceniła 16 testów ortograficznych. Na podstawie wyników osiągniętych przez uczniów zdecydowała o wyborze Mistrzów Ortografii w poszczególnych grupach wiekowych i wynikach w kategorii szkół.

Wyniki w kategorii indywidualnej:

Mistrz Ortografii kl. IV – Emilia Konopacka ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy,

Mistrz Ortografii kl. V – Lena Lisiecka ze Szkoły Podstawowej w Gródkach,

Mistrz Ortografii kl. VI – Oliwia Mikczyńska ze Szkoły Podstawowej w Gródkach,

Mistrz Ortografii kl. VII – Aleksandra Konopacka ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy.

Wyniki w kategorii szkół:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Płośnicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Gródkach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Niechłoninie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku

W konkursie uczestniczyli uczniowie kl. IV – VII. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich Opiekunom za wytrwałe przygotowania do rozgrywek. Dziękujemy Wójtowi Gminy Płonica, panu Krzysztofowi Groblewskiemu za okazane wsparcie. Gratulujemy zwycięzcom. Życzymy równie wysokich osiągnięć w kolejnym roku szkolnym. Dziękujemy pani Teresie Dwórznik–Romańskiej, członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa za przeczytanie  utworów zawartych w swojej najnowszej książce „Najdziwniejsze opowieści znad Wkry  i Welu”.

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/