Kultura, edukacja, sport 20.02.2018
MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH W POWIECIE DZIAŁDOWSKIM MA SWÓJ SEJMIK

19 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie miało miejsce uroczyste wręczenie Aktów Nominacji na Członków Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego, które dla 24 uczniów wręczył  uroczyście starosta Marian Janicki, przy udziale wicestarosty Mariana Brandta i naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Marleny Perzyńskiej. W uroczystości wzięli udział również dyrektorzy szkół średnich i opiekunowie samorządów uczniowskich.

Nominacje otrzymali: Karolina Geszczyńska, Klara Bartkowska, Matylda Marchlewska, Mikołaj Malinowski, Natalia Piątek, Oliwia Kalinowska, Adrian Cieszkowski, Aleksandra Grędzińska, Aleksandra Karpińska, Aleksandra Napiórkowska, Alicja Jankowska, Aneta Borkowska, Gabriel Strzyżewski, Hubert Lewandowski, Hubert Wiśnicki, Iga Stachowska, Jakub Orłowski, Julia Śliwka, Kacper Duda, Kacper Kordalski, Szymon Obrębski, Tobiasz Kolkowski, Sławomir Ordyszewski i Zuzanna Gołaś.

Po oficjalnym wręczeniu aktów podpisane zostało Porozumienie o Sejmiku Samorządów  Uczniowskich Powiatu Działdowskiego pomiędzy Starostwem Powiatowym w Działdowie, a szkołami, zawiązujące nową strukturę młodzieżową. Zgodnie ze Statutem Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego Sejmik Samorządów Uczniowskich powiatu działdowskiego składa się z dwóch organów: Zarządu i Rzecznika Sejmiku. Podczas spotkania wybrano skład Zarządu oraz Rzecznika. Przewodniczącą Sejmiku została Aleksandra Grędzińska, Sekretarzem Alicja Jankowska, a Skarbnikiem Kacper Duda. Funkcję Rzecznika pełnić będzie Matylda Marchlewska.