Kultura, edukacja, sport 28.10.2021
„Narkotyki wczoraj i dziś” – szkolenie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Działdowie

26 października 2021 r. odbyło się w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie szkolenie „Narkotyki wczoraj i dziś zorganizowane przy współpracy Pełnomocnika Burmistrza Działdowa Jolanty Działak. Szkolenie przeprowadził specjalista z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień , edukator z zakresu promocji zdrowi i oświaty zdrowotnej, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Radosław Gruss.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy oświaty, przedstawiciele policji oraz ośrodków pomocy społecznej. Wykład w sposób interesujący i szczegółowy przedstawił zmieniający się „rynek” środków odurzających (ilości tych środków, rodzaje, sposoby przyjmowania) i sposobów docierania do „klientów” np. w czasie pandemii. Uczestnicy szkolenia mieli okazję uzupełnić posiadaną wiedzę, na temat zachowań dzieci i młodzieży w zakresie używania, dostępności oraz kanałów dystrybucji środków narkotycznych. Radosław Gruss w trakcie wykładu podkreślił, że dystrybutorzy tych środków wykazują się zazwyczaj innowacyjnością i pomysłowością w docieraniu do potencjalnych klientów, co utrudnia zwalczanie tego procederu.

W trakcie szkolenia podkreślono również, że rodzice, zwłaszcza nastolatków powinni być bardzo czujni oraz posiadać adekwatną wiedzę na ten temat w sytuacji podejrzenia, że ich dzieci sięgają po te środki, wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc.

Nadesłała: Angelika Kordalska

/zdjęcie główne przedstawia grupę uczestników szkolenia/

Fot: Angelika KordalskaDodał: Benedykt Perzyński