Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 13.10.2021
Nowy rok szkolny z #SUPERKODERAMI w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie

Nowy rok niesie nowe wyzwania. Przypominamy, że jako jedyna szkoła w powiecie działdowskim bierzemy udział w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Już niebawem zaczniemy programować roboty realizując ścieżkę językową „Pogromcy Języków”. Uczniowie będą mieli możliwość poznania Czarnoksiężnika z krainy Oz.
18 września nauczyciele: Milena Witka i Aleksandra Majewska-Sikorska uczestniczyły w profesjonalnym szkoleniu w Bydgoszczy w ramach projektu Fundacja Orange #superkoderzy, które miało na celu przygotowanie do prowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów. Podczas szkolenia Panie uczyły się podstaw programowania i robotyki.
#Superkoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4-8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości. Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.
Dzięki temu już niebawem szkoła wejdzie na jeszcze wyższy level rozwijania zainteresowań i nauki swoich wychowanków. Podczas trwania „koderskiego” wyzwania, będzie stworzona grupa programowych geek’ów, którzy w grupie będą pracować nad ROBOTAMI. Jednak w tym zespole nie będzie liderów. Tylko praca całego zespołu może determinować sukces. Jednocześnie to rozwój indywidualnej wiedzy i zainteresowań może być przepustką w nowy wymiar pojmowania siebie i swojego otoczenia. To podczas tych zajęć rozwinięte będą kompetencje miękkie i twarde. Umiejętności pożądane na współczesnym rynku edukacyjno-zawodowym.
„Zbudowałeś kiedyś robota?” Od tej pory tak będzie mógł zacząć rozmowę uczestnik zajęć prowadzonych przez panią Milenę Witka i Aleksandrę Majewską – Sikorską, które będą wskazywać drogę do poprawnej konstrukcji robota oraz będą czuwać nad poprawnością skryptu.
Zajęcia z programowania to kształcenie ważnych umiejętności językowych, informatycznych, technicznych i innych. To okazja to budowania lub rozwijania nowoczesnych zainteresowań młodych ludzi. To zajęcia dla każdego z naszych uczniów.

Milena Witka

Dodał: Benedykt Perzyński