Kultura, edukacja, sport 13.10.2021

11 października br. na boisku baseballowym przy ul. Świerkowej w Działdowie odbył się po raz 8 Turniej o Puchar Grunwaldu. Przez ponad 5 godzin zespoły z Miłomłyna, Zajączkowa, Tylic i Działdowa /ponad 60 uczestników/ walczyły o trofea  ufundowane przez Starostę Działdowskiego, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Klub „Yankees” Działdowo i Ala Koproskiego /USA. Główny Puchar pojechał do Miłomłyna po zwycięstwie nad Działdowem 11:10. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i  dostarczyły wielu emocji.

Wyniki:

Działdowo-Miłomłyn 11:12

Zajączkowo-Tylice 11:5

Działdowo-Zajączkowo 9:8

Tylice-Miłomłyn  5:7

Działdowo-Tylice 7:2

Miłomłyn-Zajączkowo 8:4

Tabela końcowa:

1. Lider Miłomłyn 3 zw.      27:20
  2. Yankees Działdowo 2 zw.      27:22
  3. SP Zajączkowo Lub. 1 zw.      23:22
  4. SSP Tylice 0 zw.      12:25

Statuetki otrzymali:  Maja Ulatowska /Miłomłyn/, Igor Balcerzak /Działdowo/, Karol Ruciński /Zajączkowo Lub./, Wiktoria Lendzion /Tylice/.

Zespół Yankees Działdowo: Kinga Zdunkiewicz, Milena Wrzecionowska, Marta Sawicka, Aleksandra Jakóbowska, Julia Skibniewska, Karolina Chechłowska, Oskar Sobotka, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Kacper Nowakowski, Adrian Domeradzki, Dominik Szulc, Grzegorz Sieczczyński, Nikodem Borowski.

Teraz czeka nas sezon halowy, który zapowiada się emocjonująco. W listopadzie Turniej Niepodległości, a na początku grudnia Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta RP. Na zakończenie sezonu miał odbyć się mecz rewanżowy z reprezentacją wojsk NATO, ale musieliśmy przełożyć go na wiosnę /nie udało się zdobyć środków na organizację meczu międzypaństwowego, bo taki miał być status spotkania/.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski