Powiat Działdowski

A- A+

Zdrowie 19.02.2018
Oddaj krew z Muszkieterami!

23 lutego br. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym, dlatego też Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, przypomina o tym jak ważne jest pomaganie innym i podsumowuje realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem jubileuszową, X edycję kampanii „Zbieramy Krew dla Polski”. W minionym roku, w ramach akcji, mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oddali ponad 91 litrów krwi. W całej Polsce zebrano jej natomiast ponad 1 300 litrów.

 Od kwietnia do października 2017 r. ambulanse Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawiały się na parkingach przed sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. W 108 miastach 15 polskich województw przeprowadzono łącznie 130 zbiórek krwi. Akcjom towarzyszyły także liczne konkursy, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz kursy pierwszej pomocy. W ubiegłym roku najlepsze wyniki w województwie osiągnęły: Morąg – zebrano 19,8 litrów krwi, Ostróda (Bricomarché) –18,1 litrówi  Działdowo 15,7 litrów.

Więcej informacji na temat kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” znajduje się na stronie internetowej: www.muszkieterowie.pl

Nadesłała: Agata Piekarz

Oddaj krew z Muszkieterami!
Dodał: Benedykt Perzyński