Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 24.04.2023
OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII  rok szkolny 2022/23

W roku szkolnym 2022/2023 II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Działdowie kolejny raz wzięło udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Olimpiada polega na zaangażowaniu uczniów w działania, poprzez które wspiera ich rozwój  kompetencji umożliwiających skuteczną realizację projektów społecznych. Uczniowie naszej szkoły zrealizowali 8 projektów społecznych zatytuowanych: „ECO ERA II EDYCJA”, „Rak, nie dziękuję”, „ 4LOVE”, „Teens for Kids”, „Ratuj psychę”, ‘Mind your stress”, „Doedukowani” i „United”. Uczniowie, którzy zrealizowali powyższe projekty zostali finalistami IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Problemy, które uczniowie samodzielnie wybrali do swoich projektów, miały na celu uświadomienie i uwrażliwienie społeczności lokalnej na kwestie, które dla dzisiejszej młodzieży są ważne i zauważyli ,że warto w wybranej przez siebie dziedzinie podjąć konkretne działania. Projekty trafiły do bardzo licznej grupy beneficjentów. Zdobywając tytuł finalistów nasi uczniowie uzyskali , również międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP.

 W tym roku szkolnym w ramach  olimpiady, realizowane były 1243 tysiące projektów w 411 szkołach w Polsce. Wytężona praca naszych uczniów zaowocowała zdobyciem bardzo wysokiej  lokaty w rankingu szkół.  II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Działdowie jest na 26 miejscu  w kraju i 4 miejscu w województwie warmińsko-mazurskim.

Na szczególne wyróżnienie zapracowali uczniowie, którzy w tym roku zrealizowali projekt „ECO ERA II EDYCJA”.  Zostali uhonorowani nagrodą „Srebrny Wilk”. Nagrodę przyznaje się najlepszym projektom w województwie.

 21 kwietnia 2023 roku wspólnie z uczniami- finalistami IX edycji olimpiady  świętowaliśmy ich sukces, podczas gali Wielkiego Finału, który miał miejsce na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział finaliści olimpiady, dyrektor szkoły pani Ewa Raciborska, koordynator olimpiady w II LO pani Monika Bourdon oraz pani Beata Gromadkiewicz.

Oto kilka danych z podsumowania Wielkiego  Finału w Warszawie:

  • 87% uczniów uważa, że rozwinęło umiejętność komunikacji, poprzez realizację projektu społecznego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii,
  • 90% uczniów uważa, że rozwinęło umiejętność wykorzystywania wiedzy w praktyce. Umieją to dzięki realizacji projektu społecznego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii,
  • 87% uczniów uważa, że rozwinęło umiejętność pracy w grupie, poprzez realizację projektu społecznego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Warto podkreślić, iż umiejętność pracy zespołowej to jedna z kluczowych kompetencji cenionych przez pracodawców.

 

Nadesłała: Ewa Raciborska

/zdjęcie główne przedstawia grupę młodzieży/

Galeria

Fot: II LO w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński