Kultura, edukacja, sport 21.04.2023
III edycja Powiatowego Konkursu Programistycznego „FRAKTAL” pod Honorowym Patronatem Starosty Działdowskiego

20 kwietnia br. odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Programistycznego „FRAKTAL”, w której wzięło udział ponad 30. najbardziej uzdolnionych młodych programistów z województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy zmagali się z 12 problemami algorytmicznymi które rozwiązywali za pomocą języka programowania C++ lub Python, a przygotowanymi przez znane postaci na arenie programistycznej, m. in. przez Macieja Bonieckiego, prowadzącego zajęcia dla zdalnych studentów w warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki oraz przez Grzegorza Spryszyńskiego, przedstawiciela firmy TomTom, który zajmuje drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu w rozwiązywaniu zadań algorytmicznych. Trzecim autorem zadań był Marcin Kasprowicz, nauczyciel informatyki w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie. Konkurs objęty był Patronatem Honorowym Starosty Działdowskiego, który był jednym z głównych sponsorów konkursu.

W kategorii szkół podstawowych podium zostało zdobyte przez następujących uczniów:

I miejsce – Miłosz Boberek z SP nr 4 w Działdowie,

II miejsce – Filip Tessar z SP nr 3 w Działdowie,

III miejsce – Ksawery Mróz z SP nr 3 w Działdowie.

Na pierwszej pozycji w kategorii szkół ponadpodstawowych uplasował się Jakub Pająk, uczeń klasy IV Pa ZS nr 1 w Działdowie, który rozwiązał 11 z 12. zadań. Drugie miejsce przypadło Natalii Wiśniewskiej, uczennicy klasy 2a ZS nr 1 w Działdowie, która także rozwiązała 11 zadań, ale w nieco gorszym czasie. Ostatnie miejsce podium należało do Huberta Kowalskiego, z klasy IV Pa, który rozwiązał 10 zadań.

W kategorii uczennic na podium znalazły się następujące uczestniczki:

I miejsce Natalia Wiśniewska z 2a ZS nr 1 w Działdowie,

II miejsce Julia Rzymowska z 4Pa ZS nr 1 w Działdowie,

III miejsce Ewa Reguła z 2a ZS nr 1 w Działdowie.

Zmagania młodych programistów śledzili z zainteresowaniem, a na końcu pogratulowali uczestnikom wysokich wyników, zaproszeni goście, tj. członek Zarządu Rady Powiatu Janusz Kaczmarek, prezes DAR S.A. Roman Dawidowski, naczelnik Wydziału  Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Marlena Perzyńska.

Nadesłał: Tomasz Nąć

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: ZS nr 1 w Działdowie/Moje DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński