Społeczeństwo i środowisko 12.03.2024
Już wkrótce otwarcie Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Działdowie!

Budynek, w którym mieścić się będzie Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Działdowie

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży z zakresu zdrowia psychicznego Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce we współpracy z Powiatem Działdowskim otwiera w kwietniu 2024 roku Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Działdowie. Siedziba Ośrodka będzie się mieściła przy ulicy Grunwaldzkiej 7 (lokal, w którym wcześniej miała siedzibę Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna).

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży  będzie obejmował opieką psychologiczną i psychoterapeutyczną  dzieci przed rozpoczęciem realizacji nauki szkolnej i realizującej obowiązek szkolny oraz młodzież kształcącą się w szkołach ponadpodstawowych.

Świadczenia psychologów i psychoterapeutów będą udzielane bezpłatnie  w ramach umowy z NFZ. Do Ośrodka nie będzie wymagane skierowanie. Ośrodek będzie oferował pomoc osobom, które m.in.:

• mierzą się z problemami emocjonalnymi (obniżony-depresyjny nastrój, wahania nastroju, agresja),
  • mają problem z relacjami międzyludzkimi,
  • nie potrafią odnaleźć się w środowisku, grupie rówieśniczej,
  • nie radzą sobie ze swoimi problemami, lękami, obawami,
  • zmagają się z myślami i zachowaniami obsesyjnymi,
  • doświadczyły przemocy, sytuacji traumatycznych.

Rejestracja będzie odbywała się wyłącznie telefonicznie.

Szczegółowe informacje już wkrótce.

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński