Społeczeństwo i środowisko 11.03.2024
Spotkanie w sprawie wsparcia i rozwoju diagnostyki onkologicznej w Poradni Onkologicznej  SPZOZ w Działdowie

Na początku marca br. miało miejsce wyjątkowe spotkanie w ważnej dla zdrowia mieszkańców powiatu działdowskiego sprawie, w którym wzięli udział: starosta Paweł Cieśliński burmistrz Grzegorz Mrowiński oraz dyrektorzy: Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie Ireneusz Weryk i Centrum Radioterapii i Onkologii Nu-Med Grupa S.A. w Elblągu Anna Tybińkowska. Spotkanie dotyczyło wsparcia i rozwoju diagnostyki onkologicznej w nowo wyremontowanej Poradni Onkologicznej SPZOZ w Działdowie.

W tym roku działdowski szpital otrzymał nowoczesny ultrasonograf, co znacząco usprawni proces diagnozy onkologicznej i przyczyni się do zapewnienia pacjentom wysokiej jakości opieki medycznej.

Ponadto mieszkańcy powiatu działdowskiego będą mogli skorzystać z konsultacji lekarza onkologa oraz chirurga onkologa, a USG służyć im będzie do szybkich i precyzyjnych badań. To kluczowe dla wczesnego wykrycia oraz skutecznego leczenia choroby nowotworowej.

Informacje o kolejnych krokach inwestycyjnych na terenie szpitala już wkrótce.

Fot: SPZOZ w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński