Kultura, edukacja, sport 30.06.2021
Otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Baseballu i pierwsze zwycięstwo Yankeesów Działdowo!

28 czerwca br. w Rybniku rozpoczęły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021 w Baseballu w kategorii juniora młodszego U-15, będące zarazem klubowymi Mistrzostwami Polski. Drużyna z Warmii i Mazur Yankees Działdowo zakwalifikowała się bezpośrednio z rozgrywek strefowych, wygrywając Strefę A i pozostawiając w pokonanym polu ekipy Centaurów Warszawa 11:10 oraz Stal Bis Kutno 19:15. W rozgrywanych obecnie finałach walczyć będą o medale z zespołami bezpośredniego zaplecza ekstra ligi: Baronami Wrocław, Silesią Rybnik i Centaurami Warszawa.

Pierwszy mecz Yankeesi Działdowo rozegrali z wrocławskimi Baronami bezpośrednio po otwarciu rozgrywek. Działdowianie zdominowali wrocławian w tym meczu i zwyciężyli 11:1. Kolejny mecz Yankeesi rozegrają z gospodarzem i zarazem faworytem mistrzostw, Silesią Rybnik, która odniosła w tym samym dniu zwycięstwo nad Centaurami Warszawa 20:10.

Skład Yankees: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Michał Łuniewski, Tomasz Borowiec, Artur Mikowski, Bartek Lepak, Przemysław Szajdek, Nikodem Borowski, Aleksander Stanisławski, Witold kunowski, Mikołaj Orpel, Maciej Kruszewski. Trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski, Zdzisław Ziółkowski.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia grupę mężczyzn stojących w szeregu/

Fot: Yankees DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński