Kultura, edukacja, sport 02.07.2021

Yankeesi Działdowo po zwycięstwie z Baronami z Wrocławia spotkali się z gospodarzami Silesią Rybnik, głównym faworytem Olimpiady i Mistrzostw Polski. Do 5 zmiany Yankeesi prowadzili 8:7 i zanosiło się na niespodziankę. Niestety trenerzy musieli dokonać zmiany miotacza, aby pozostawić go na mecz z Warszawą. Pozwoliło to odskoczyć Silesii na 18:10 i o wygraną było już trudno. Skorzystali na tym zawodnicy, którzy dotychczas nie grali, a odpoczęli ci z pierwszej „9”. Silesia wygrała 31:10.

W ostatnim dniu mistrzostw i olimpiady odbyło się najważniejsze dla Yankeesów, ale i najbardziej dramatyczne spotkanie: mecz o srebrny medal z Centaurami Warszawa. Mecz pełen dramaturgii, bardzo dobra gra w obronie i ataku Yankeesów na boisku i upragnione zwycięstwo 24:17!

Wyniki Yankees Działdowo:

Yankees Działdowo-Barons Wrocław  11:1

Silesia Rybnik-Yankees Działdowo 31:10

Yankees  Działdowo-Centaury Warszawa 24:17

Klasyfikacja końcowa

1. SILESIA Rybnik
  2. UKS „YANKEES” Działdowo
  3. WUKB „CENTAURY” Warszawa
  4. BARONS Wrocław

Skład Yankees Działdowo: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Michał Łuniewski, Tomasz Borowiec, Artur Mikowski, Bartek Lepak, Przemysław Szajdek, Nikodem Borowski, Aleksander Stanisławski, Witold Kunowski, Mikołaj Orpel, Maciej Kruszewski. Trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski, Zdzisław Ziółkowski.

Dziękujemy za wsparcie i zakup strojów na finał Powiatowi Działdowskiemu, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu za transport, firmie KOMBET Działdowo, PROREMBUD Działdowo.

Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia grupę mężczyzn/

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński