Kultura, edukacja, sport 08.03.2019
Piękne recytacje wierszy i doskonała organizacja konkursu w lidzbarskim LO

Tegoroczny XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przygotowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku, odbył się w szczególnym, zwłaszcza dla Pań, dniu, a mianowicie się 8 marca.

W tym roku zadaniem uczestników była deklamacja dowolnie wybranej liryki związanej tematycznie z mową, językiem polskim. Jeśli wiersz był niewielkich rozmiarów, dopuszczało się przedstawienie w konkursie dwóch utworów. Podczas recytacji uczestnik miał prawo zastosować elementy gry aktorskiej lub skorzystać z akompaniamentu muzycznego.

Jury w składzie: Benedykt Perzyński – poeta, regionalista, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Działdowie (Przewodniczący), Anna Wasielewska – instruktor MGOK w Lidzbarku, Edyta Marszak – dyrektor M-GBP w Lidzbarku zadecydowało o nagrodzeniu w kategorii szkół podstawowych: Alicji Mareckiej (I miejsce) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zieluniu, Martyny Pawelskiej (II miejsce) ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku, Leny Mierzyńskiej (III miejsce) ze Szkoły Podstawowej w Słupie. Wśród starszych uczestników pierwsze miejsce przyznano Mateuszowi Jaworskiemu z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku, drugą lokatę zajęła Klaudia Sadowska z ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie, a trzecie miejsce przypadło reprezentantce gospodarzy – Katarzynie Mierzyńskiej. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Weronika Kiempisty (Szkoła Podstawowa w Słupie), Donata Hreczuk (Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Lidzbarku), Marta Ślizga (Zespół Szkół nr 1 w Działdowie), Mateusz Rynkowski (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dłutowie).

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom i ich Opiekunom za udział i zapraszamy za rok!

Nadesłała: Paulina Sekita

Fot: LO LidzbarkDodał: Benedykt Perzyński