Powiat Działdowski

A- A+

Społeczeństwo i środowisko 11.03.2020

Mieszkańcy Powiatu Działdowskiego będą na bieżąco informowani przez Starostwo Powiatowe za pomocą wdrożonego właśnie komunikatora BLISKO.

We współpracy z AMM Systems z Wrocławia Starostwo Powiatowe w Działdowie podjęło decyzję o uruchomieniu nowoczesnego systemu komunikacji, za pomocą którego będzie mogło w bezpieczny i bardzo szybki sposób przesyłać istotne informacje  dla mieszkańców całego powiatu. Mobilny system powiadamiania BLISKO sprawdza się od wielu lat w kilkuset miastach i gminach Polski. Jego podstawową rolą ma być przesyłanie pilnych komunikatów wpływających na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Nadawcami komunikatów są wyłącznie podmioty zaufania publicznego typu: samorządy, służby porządkowe, czy instytucje meteorologiczne.

System jest bezpłatny dla mieszkańca, nie wymaga podawania żadnych danych osobowych, nie zawiera reklam oraz komunikatów o charakterze komercyjnym.

Użytkownik nie musi nieustannie sprawdzać czy są nowe komunikaty, aplikacja BLISKO na bieżąco informuje o otrzymaniu wiadomości (podobnie jak SMS). Dodatkowo każda wiadomość może być rozbudowana o załącznik w postaci grafiki, pliku pdf czy oznaczenie miejsca zdarzenia na mapie.

Jak korzystać z systemu SISMS?

  1. Pobierz bezpłatną aplikację Blisko na swój telefon:

Z systemem Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sisms.groups_only

Z systemem Apple:

https://itunes.apple.com/pl/app/komunikator-sisms/id821655959?mt=8

Z systemem Windows:

https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh41238

  1. Po zainstalowaniu wpisz w wyszukiwarce nazwę miejscowości, może to być nazwa gminy lub sołectwa z terenu powiatu.
  2. Spośród listy nadawców dla danej miejscowości wybierz Powiat Działdowski.

Opcjonalnie dostępni są też inni nadawcy typu: Child Alert – komunikaty o poszukiwanych dzieciach, Komenda Wojewódzka Policji, czy też Jakość Powietrza.

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tylko z wybranych serwisów).
W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: dodać / usunąć nadawcę, zakres tematyczny nadawcy czy ustawienia powiadomień od aplikacji.

Serwisy tematyczne , które są dostępne dla Powiatu Działdowskiego, to:

  • Aktualności– bieżące informacje dotyczące terenu powiatu;
  • Ostrzeżenia– pilne komunikaty w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców;
  • Sanepid – powiadomienia w obszarze profilaktyki i zdrowia;
  • RSO– czyli Regionalny System Ostrzegania z wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do rejestracji !

Dodał: Benedykt Perzyński