Kultura, edukacja, sport 13.03.2024
Podsumowanie IV edycji konkursu programistycznego „FRAKTAL”

W dniu 8 marca 2024 roku w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie odbyła się IV edycja konkursu programistycznego „FRAKTAL” pod patronatem Starosty Działdowskiego, w której wzięło udział 45 uczestników ze szkół ponadpodstawowych z Elbląga, Iławy, Suwałk i Działdowa, a także ze szkół podstawowych z Ruszkowa i Działdowa.

Zadania konkursowe przygotowali: Dawid Mrożek, Rafał Jezierski, Maciej Boniecki i oraz Grzegorz Spryszyński, z czego dwóch ostatnich, będących profesjonalnymi programistami, miało okazję osobiście odwiedzić uczestników. Wyzwaniem dla zawodników było rozwiązanie 12 zadań w ciągu czterech godzin.

Konkurs wsparła Politechnika Gdańska, reprezentowana przez wykładowców Annę Domagalską i Danutę Hinz, którzy pełnili rolę sędziów. Uroczystość wręczenia nagród uświetnili wicestarosta Krzysztof Aurast oraz prezes Działdowskiej Agencji Rozwoju Roman Dawidowski.

Zwycięzcą konkursu została Natalia Wiśniewska z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, uczennica klasy 3a o profilu matematyczno-informatyczno-fizycznym, która rozwiązała wszystkie zadania. Na drugim miejscu uplasował się Filip Gawarzycki, uczeń klasy 2a z tej samej szkoły, trzecie miejsce zajął Patryk Mierzyński z  Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, którego opiekunem był Jarosław Cherek, czwarte miejsce zajął Stanisław Batko z Zespołu Szkół Pijarskich w  Elbląga pod opieką Andrzeja, a piąte Hubert Słowikowski z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie. Zawodników z Działdowa przygotowywał pan Marcin Kasprowicz.

Dodatkowe wyróżnienia otrzymali najlepsi uczniowie z każdego reprezentowanego miasta, w tym wyróżnienie specjalne dla ucznia z Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji szkół podstawowych został Gracjan Watemborski ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Ruszkowie pod opieką Reginy Krzemińskiej. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie pod opieką Agaty Wrzecionowskiej.

ZS nr 1 w Działdowie

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: Marcin KasprowiczDodał: Benedykt Perzyński