Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 13.06.2018
PODSUMOWANIE STAŻY W DZIAŁDOWSKIM ZSZ NR 1

12 czerwca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im gen. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów, rodziców i koordynatora projektu podsumowujące realizację projektu unijnego dla uczniów technikum handlowego i logistycznego w latach 2016-2018: „W kierunku nowej jakości kształcenia zawodowego – staż dla technika handlowca i technika logistyka”. Projekt  staży w firmach w Monachium zrealizowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Galeria

12 uczniów z technikum uczących się zawodu handlowca i logistyka wzięło udział w 3-tygodniowym stażu, który odbyli w biurach i magazynach firm w Monachium. Uczniowie mieli okazję poznać jak wygląda praca w dużych zagranicznych firmach, samodzielnie wykonywali różne prace biurowe pod opieką instruktorów. W ostatnim dniu na spotkaniu z nauczycielami i przedstawicielami firm opowiedzieli o swoich doświadczeniach i pokazali prezentacje z pobytu. Głównym tematem projektu było opisanie, jak wygląda proces zaopatrzenia w przedsiębiorstwie. Po powrocie do Polski zaprezentowali zdobyte umiejętności na spotkaniu podsumowującym praktyki oraz przeprowadzili lekcje dla młodszych kolegów. Udział w stażu to nie tylko zdobyte doświadczenie zawodowe, ale także możliwość poznania innej kultury i życia codziennego naszych sąsiadów. Uczniowie zwiedzili szkołę partnerską, brali udział w lekcjach.  W weekendy i w czasie wolnym zwiedzili Monachium, Salzburg i byli na wycieczce nad alpejskie jezioro Chiemsee.

Galeria

Zdobycie doświadczenia zawodowego, możliwość mówienia w języku niemieckim i angielskim, rozwijanie kompetencji społecznych i międzykulturowych oraz rozwijanie wrażliwości i otwartości międzykulturowej to główne cele realizowanych staży zagranicznych.

Galeria

Nadesłała: Beata Cichocka

Fot: Beata CichockaDodał: Benedykt Perzyński