Kultura, edukacja, sport 02.12.2022
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Działdowskiego za 2021/2022 r.

30 listopada br. odbyła się XLVII Sesja Rady Powiatu Działdowskiego, w trakcie której przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Marek Wiśniewski podsumował wyniki Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Działdowskiego za 2021/2022 r.

Klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie 3000 zł nagrody,

II miejsce Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie – 2500 zł nagrody,

III miejsce Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie – 2000 zł nagrody,

IV miejsce Zespół Szkół w Malinowie – 1500 zł nagrody,

V miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Działdowie – 1000 zł nagrody.

Kolejne miejsca zajęły odpowiednio: Zespół Szkół w Rybnie, Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku i Zespół Szkół w Lidzbarku.

Rada Powiatu Działdowskiego doceniła również osiągnięcia trzech trenerów: lekkiej atletyki Jacka Cytlała (MOSiR Działdowo) – 1500 zł oraz tenisa stołowego Kamila Kurowskiego (KS Dekorglass Działdowo) – 1500 zł i Wenlianga Xu (KS Dekorglass Działdowo) – 1500 zł. Sylwetki oraz dokonania wyróżnionych przedstawił wiceprzewodniczący rady Grzegorz Kaszubski.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli dyrektorom szkół oraz wyróżnionym trenerom przewodniczący rady Michał Struzik, wiceprzewodniczący Grzegorz Kaszubski, starosta Paweł Cieśliński oraz przewodniczący PSZS Marek Wiśniewski.

/zdjęcie główne przedstawia uczestników sesji siedzących za stołem/

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński