Kultura, edukacja, sport 30.11.2022
Podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Astronomicznego Copernicus

Po raz czternasty w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku odbył się  Powiatowy Konkurs Astronomiczny Copernicus. Patronem i sponsorem nagród był Powiat Działdowski. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu działdowskiego, którzy musieli się zmierzyć z testem składającym się z 45 pytań z zakresu astronomii. Uczestnicy konkursu, którzy uzyskali najwyższe wyniki w części pisemnej odpowiadali na pytania komisji konkursowej. Autorką wszystkich pytań była wicedyrektor Joanna Piórkowska- nauczycielka fizyki z Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Na podstawie wyników testu i odpowiedzi w części ustnej wyłoniono zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zdobył Piotr Szarmacher ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie, II miejsce – Czesław Jaskólski ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku , III miejsce – Bohdan Ventrynskyi ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych lista zwycięzców przedstawia się następująco: I miejsce – Kacper Kopeć z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, II miejsce – Paweł Piekarski z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, III miejsce – Karol Puczyński z Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Nagrody wręczyli: członek Zarządu Powiatu Działdowskiego Janusz Kaczmarek i dyrektor Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku Dorota Sadowska.

Nadesłała: Maria Markowska

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: ZS w LidzbarkuDodał: Benedykt Perzyński