Kultura, edukacja, sport 07.08.2018
POETYCKI  DUET – czyli czwarty Powiatowy  Wieczór z Poezją

Poetyckie niedziele wpisały się w kalendarz letnich imprez literackich w Działdowie i Powiecie Działdowskim. Powiatowe Wieczory z Poezją to otwarte dla publiczności spotkania ze znanymi aktorami, którzy prezentują wiersze lokalnych twórców. To już szósta edycja tej imprezy, która jest finansowana przez Powiat Działdowski, a organizuje ją Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa przy współpracy lokalnych ośrodków kultury. Przez 6 lat organizowania Wieczorów do tej pory odbyły się one w Działdowie, Lidzbarku, Iłowie, a w najbliższą niedzielę planowany jest wieczór w Płośnicy. Przez 6 lat gościli u nas znani  aktorzy, m.in.: Mirosław Baka, Wojciech Wysocki, Elżbieta Kempińska, Katarzyna Żak, Adam Ferency, Wiktor Zborowski, Lidia Sadowa  czy Marcin Troński.

5 sierpnia 2018 r. miał miejsce czwarty, w tegorocznej edycji  Wieczór, który odbył się na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie . Wiersze członkini DKS, Magdaleny Cejman, wraz z autorką przedstawiał aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z serialu „Na Wspólnej”, Wojciech Brzeziński. Poetycka prezentacja ułożyła się w nieoczekiwany dialog wierszami, który zachwycił publiczność i uatrakcyjnił wieczór. Wystawa prac fotograficznych Łukasza Podolskiego – także członka DKS, uzupełniała to wydarzenie literackie. Muzycznie wieczór uatrakcyjnił występ solistek: Anny Bońkowskiej i Iwony Korzeniewskiej oraz towarzyszącego im na gitarze Mirosława Gerlacha. W ich wykonaniu publiczność usłyszała trzy piosenki, w tym dwie ze słowami członków DKS Renaty Buczyńskiej i Zbigniewa Kędzierskiego, do których muzykę skomponowała również członkini DKS Iwona Korzeniewska. Wieczór okazał się wspaniałą ucztą duchową.

Elżbieta Zakrzewska

Zdjęcia autorstwa Elżbiety Karlsson i Dariusza Buczyńskiego