Kultura, edukacja, sport 02.08.2023
Poetycko-muzyczny Powiatowy Wieczór z Poezją i Prozą

30 lipca br. odbył się ostatni z Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą. Miał on miejsce w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie. Na plenerowej scenie pojawiło się troje gości: Joanna Fertacz  – aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Elżbieta Mierzyńska – dziennikarka, poetka, wokalistka oraz Andrzej Andymian Mierzyński – muzyk, kompozytor muzyki instrumentalnej, instrumentalno-wokalnej i elektronicznej.

Gości oraz publiczność powitała prezes Działdowskiej Kuźni Słowa – Renata Buczyńska i zaprosiła na widowisko słowno-muzyczne. Tym razem był to przekaz zupełnie wyjątkowy, ponieważ wiersze Elżbiety Mierzyńskiej zostały zaprezentowane nie tylko w duecie przez aktorkę Joannę Fertacz i samą autorkę, ale również otrzymały one formę wokalną. Muzykę do nich skomponował Andrzej Andymian Mierzyński. Publiczność bardzo ciepło przyjęła elektroniczne utwory kompozytora, który na scenie towarzyszył poetce. Wokalizy i śpiew Elżbiety Mierzyńskiej również zachwyciły publiczność. Bohaterowie Wieczoru zostali obdarowani pamiątkowymi statuetkami oraz gadżetami od Powiatu Działdowskiego.

Nie obyło się także bez złożenia przez gości wpisu do księgi pamiątkowej DKS.

Organizatorami  muzyczno – poetyckiego Powiatowego Wieczoru z Poezją i Prozą byli:  stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury w Działdowie.

Organizacja pozostałych tegorocznych poetyckich spotkań odbyła się we współpracy z Biblioteką – Centrum Kultury Gminy Działdowo oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku. Tegoroczne Powiatowe Wieczory z Poezją i Prozą finansowane były ze środków Powiatu Działdowskiego.

Opiekę medialną temu wydarzeniu zapewniły lokalne media: Portal informacyjny Moje Działdowo.pl., miesięcznik Dzień Dobry Działdowo oraz Radio7.

Ostatni z literackich wieczorów był także okazją do podziękowań za ich organizację. Prezes DKS Renata Buczyńska wyraziła słowa uznania dla Powiatu Działdowskiego za wsparcie tej imprezy. Podziękowania otrzymali również współorganizatorzy Wieczorów, osoby, których występy na scenie urozmaiciły tę imprezę oraz członkowie DKS, którzy pomagali przy organizacji Wieczorów. Szczególne podziękowania otrzymała Renata Buczyńska, które w imieniu koleżanek i kolegów z DKS złożyli Zofia Hoffer i Piotr Kozikowski.

Nadesłała Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia dwie kobiety i mężczyznę/

Fot: Darek BuczyńskiDodał: Benedykt Perzyński