Kultura, edukacja, sport 19.07.2023
Wyniki Wędkarskich Zawodów Spławikowo-Gruntowych pod patronatem Starosty Działdowskiego

W dn. 1 – 2 lipca br. odbyły się nad jeziorem Rumian w miejscowości Rybno Kolonia Wędkarskie Zawody Spławikowo-Gruntowe pod honorowym patronatem Starosty Działdowskiego, dofinansowane ze środków Powiatu Działdowskiego, których organizatorem było Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie. Koło nr 6 „Sandacz” w Działdowie. W zawodach wzięło udział 23 zawodników, w tym 3 kobiety i 7 dzieci z Domu Na Zielonym Wzgórzu w Grzybinach.

O godz. 15:30, po odprawie i zanęceniu rozpoczęły się zawody, których koniec zaplanowany był w następnym dniu, na godz. 12:00. Po zważeniu ryb ogłoszono wyniki.

W kategorii pań klasyfikacja wyglądała następująco:

1. Elżbieta Smolińska z wynikiem – 3 750 kg,
  2. Ewa Hetmańczyk z wynikiem – 3 555 kg,
  3. Joanna Smolińska Sawula – 2 285 kg.

Największą rybę złowiła Elżbieta Smolińska – 45 cm i waga 1 750 kg.

W kategorii mężczyzn:

1. Piotr Szałkowski z wynikiem – 7 520 kg,
  2. Stanisław Smoliński z wynikiem – 6 370 kg,
  3. Bartek Czaplicki z wynikiem – 6 210 kg.

Największą rybę złowił Stanisław Smoliński – 48,5 cm i waga 1 880 kg.

W kategorii juniorów nie dokonano klasyfikacji i każdy młody wędkarz otrzymał medal i talon w kwocie 50,00 zł na wymianę na towar w sklepie wędkarskim u p. Mariusza Szulca.

Wszyscy pozostali uczestnicy zmagań seniorskich otrzymali nagrody pocieszenia w kwocie 70,00 zł w formie talonu do wymiany ww. w sklepie wędkarskim.

Prezes Zarządu Koła nr 6 „Sandacz” w Działdowie, w ramach podziękowania za dofinansowanie zawodów wręczył staroście Pawłowi Cieślińskiemu, zegar z motywem wędkarskim.

Nadesłał: Stanisław Smoliński

Fot: Stanisław SmolińskiDodał: Benedykt Perzyński