Kultura, edukacja, sport 11.07.2023
WIECZÓR Z POEZJĄ W LIDZBARSKIM AMFITEATRZE

9 lipca br., do Amfiteatru w Lidzbarku przybyła znana i ceniona aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Joanna Trzepiecińska. Wraz z nią wystąpił lidzbarski poeta, członek Działdowskiej Kuźni Słowa, Wiesław Ferenc. Gości przywitali organizatorzy Wieczoru: burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, Renata Buczyńska – prezes stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa oraz Mariusz Gołębiowski – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

W pięknych okolicznościach przyrody bohaterowie Wieczoru prezentowali wiersze Wiesława Ferenca z jego tomiku zatytułowanego „Dwa światy”. Publiczność doceniła kunszt aktorski Joanny Trzepiecińskiej, a poetyckie strofy w jej interpretacji nabrały nowego wymiaru. Podczas spotkania padło wiele refleksji na temat współczesnej poezji i jej znaczenia. Aktorka bardzo ciepło wypowiadała się o organizacji Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą oraz o działaniach Działdowskiej Kuźni Słowa. Atmosfera spotkania była serdeczna i przyjazna. Publiczność dopisała i żywo reagowała na prezentowane teksty. Wieczór uatrakcyjnił występ wokalny solistek: Marleny Komosińskiej, Joanny Przyborowskiej i Marty Wiadrowskiej oraz wystawa fotografii autorstwa Wiesława Ferenca. Na zakończenia spotkania były podziękowania ze strony organizatorów, kwiaty, upominki i pamiątkowy wpis do kroniki DKS. Do bohaterów Wieczoru ustawiła się kolejka po autografy i wspólne zdjęcia, a uczestnikom spotkania podarowano tomiki wierszy Wiesława Ferenca.

Powiatowe Wieczory z Poezją i Prozą to zadanie, które jest finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Patronat medialny nad imprezą objęli: portal Moje Działdowo, Radio 7 oraz miesięcznik Dzień Dobry Działdowo.

Tekst nadesłała Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia kobietę i mężczyznę siedzących na scenie/

Fot: Jadwiga Smółka, Zbigniew Kędzierski, Zygmunt MężykowskiDodał: Benedykt Perzyński